Bliv anlægsstruktør-lærling hos Kaj Bech og kombiner dit håndværk med uddannelse

dato

Har du lyst til at bygge noget, og få en fed uddannelse samtidig? Som lærling som anlægsstruktør hos Kaj Bech, kommer du til at arbejde ude i virkeligheden med jord, beton, belægning og maskiner. Så, hvis du kan lide at være ude og bruge både hoved og hænder, er det her lige dig.

Hvad du kommer til at lave

Du følger projekter fra opstart til færdigt produkt og lærer at lave løsninger, der holder i mange år.. 

Du starter med opgaver, der matcher dit niveau, og får mere ansvar, når du er klar.

Du kommer i løbet af din uddannelse blandt andet til at arbejde med:

  • Jord-, kloak- og afvandingsarbejde.

  • Etablering af veje, stier og pladser.

  • Ledningsarbejde og forsyningsprojekter.

  • Klimasikrings- og naturgenopretningsprojekter.

  • Brug af moderne maskiner, udstyr og digitale værktøjer.

Om dig

Det vigtigste for os er, at du synes faget er spændene, og at du trives med fysisk arbejde ude i det danske vejr.

Vi er åbne for dig, der vil prøve noget helt nyt – og for dig, der allerede har rørt ved en skovl før. Men mere konkret, kan vi sige, at vi leder efter en lærling, der:

  • Har gennemført folkeskole eller tilsvarende og kan starte på anlægsstruktøruddannelsen

  • Har lyst til at arbejde praktisk og håndværksmæssigt i det fri

  • Er mødestabil, ansvarsbevidst og holder aftaler

  • Bidrager til et godt samarbejde med respekt og ordentlighed

  • Er nysgerrig på at lære nyt og tager imod feedback

  • Kan se dig selv i en uformel kultur med humor og plads til forskellighed

Hvorfor du vil synes om at være hos Kaj Bech

Hos Kaj Bech får du en hverdag med humor, samhørighed og højt engagement. Vores arbejdsmiljø er uformelt, fleksibelt og præget af høj medarbejderanciennitet. Vi lægger vægt på tillid, respekt og ansvarlighed, og vi sørger for, at alle bliver inddraget og hørt.

Som lærling bliver du en del af fællesskabet med sociale arrangementer, sparring og mulighed for faglig og personlig udvikling. Du får fleksible arbejdsforhold, sundhedsforsikring og et arbejdsliv, hvor der er plads til både seriøst håndværk og en god joke på pladsen.

Sådan søger du

Hvis du kan se dig selv som lærling som anlægsstruktør hos Kaj Bech, så hører vi meget gerne fra dig. 


INFORMATIONER OM STILLINGEN:

- Arbejdspladsen ligger i:

Holstebro Kommune

-Virksomheden tilbyder:

-Arbejdsgiver:

KAJ BECH A/S, Mads Bjerres Vej, 7500 Holstebro

-Ansøgning:

Ansøgningsfrist: 30-09-2026;

Se mere her: https://job.jobnet.dk/find-job/60318df3-0350-4539-a897-ddc41413adce

Data er automatisk hentet fra eksterne kilder, herunder JobNet.
Kilde: JobNet
Mest læste artikler