Har du lyst til at arbejde i et køkken og hjælpe med rengøring i et kontormiljø? Er du klar på et deltidsjob, hvor du får mulighed for at lære nye opgaver og være en del af et positivt og fleksibelt team? Så er dette jobbet for dig!
Om jobbet
Hos Actona Group har vi et serviceteam, der tager sig af både køkken- og rengøringsopgaver. Vi søger to nye deltidskollega, som vil hjælpe med at tilberede mad til morgenmad og frokost samt udføre rengøringsopgaver i kontorområderne. Du vil blive en del af et team på fem personer og få mulighed for at arbejde i et dynamisk og uformelt arbejdsmiljø.
Arbejdstimerne vil ligge indenfor tidsrummet 06.00-14.00.
De daglige opgaver omfatter generelt:
- Assistere i køkkenet med tilberedning af mad til morgenmad og frokost
- Rengøring af køkkenområder, udstyr og redskaber
- Deltage i rengøring af kontorområder
- Opfyldning af forsyninger og hjælpe med at holde orden i køkkenet og kontorområdet
- Følge de etablerede rengøringsprocedurer for at sikre et rent og præsentabelt arbejdsmiljø
- Udføre andre ad hoc-opgaver efter behov
Vi søger to kollegaer til denne stilling. Den ene vil primært få ansvaret for opgaver i køkkenet, mens den anden vil have fokus på rengøringsrelaterede opgaver.
Hvem er du?
Vi forestiller os, at du er en person, der ønsker et deltidsjob på 30 timer om ugen, hvor du kan få erfaring med køkkenarbejde og rengøringsopgaver. Du har måske ikke erfaring fra et køkken eller rengøring, men du er klar til at lære og har en positiv og engageret indstilling.
Hos Actona Group tror vi på teamwork og på at fejre succes sammen, så det er vigtigt, at du kan arbejde både i et team og selvstændigt. Vi tror på at give ansvar og forventer, at du tager ejerskab for dine opgaver.
Vi forestiller os, at dette også vil beskrive dig:
- Du er nysgerrig og villig til at lære nye opgaver
- Du har en positiv indstilling og nyder at være en del af et team
- Du er pålidelig, engageret og arbejder gerne med både køkkenarbejde og rengøring
- Du er detaljeorienteret og hjælper med at opretholde et rent og pænt miljø
- Du har gode kommunikationsevner og kan følge instruktioner nøje
- Du taler dansk og engelsk på samtaleniveau
Hvad du kan forvente af Actona Group
- Et dedikeret team med gode kolleger
- Et uformelt og fleksibelt arbejdsmiljø, hvor vi fejrer succeser sammen
- Plads til at sætte dit præg på jobbet og opgaverne
- Engagement i udvikling og muligheder i virksomheden
- En arbejdsplads, der tager sig af sine medarbejdere med anerkendende pleje og goder
- En social og imødekommende arbejdsplads
Du kan også læse mere om, hvordan det er at være ansat i Actona Group her:
https://actonagroup.dk/karriere/moed-et-medlem-af-vores-actona-team
Databeskyttelseserklæring
https://actonagroup.dk/forside/persondatapolitik
Actona Group
Actona Group A/S har en klar vision: Vi vil være den mest værdiskabende globale møbelpartner. I de sidste 40 år har Actona Group specialiseret sig i at levere moderne møbler til verdens førende møbelhuse, og vores møbler sælges på 90 markeder verden over.
Actona Group er på en bæredygtig rejse. Vi ønsker at skabe en endnu større, stærkere og mere bæredygtig virksomhed. Vi vil skabe fortsat vækst og værdiskabende tjenester til gavn for vores kunder og partnere. Med et bæredygtigt fokus ønsker vi også at minimere vores miljøpåvirkning.
Fakta om Actona Group:
- 2800 medarbejdere på verdensplan og en omsætning på ca. DKK 2,8 milliarder.
- Hovedkvarter, showroom og europæisk distributionscenter i Tvis, Danmark.
- Møbelproduktion og lokale administrationer i Kina, Litauen, Polen og Ukraine.
- Handelsselskab i Kina.
- En del af Lars Larsen Group
Vi modtager CV'er og ansøgninger på både dansk og engelsk. Samtalerne og det meste af det daglige arbejde vil foregå på dansk.
INFORMATIONER OM STILLINGEN:
- Arbejdspladsen ligger i:
Holstebro Kommune
-Virksomheden tilbyder:
-Arbejdsgiver:
Actona Group A/S, Smedegårdvej, 7500 Holstebro
-Ansøgning:
Ansøgningsfrist: 16-04-2025;
Se mere her: https://job.jobnet.dk/CV/FindWork/Details/79cdd543-c051-47c9-bb7a-db8947d30430